Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

PR i współpraca NGO z mediami

Komunikaty prasowe, wywiady, spotkania - czyli PR w organizacji pozarządowej. Przeczytaj po co i jak zadbać o wizerunek Waszej organizacji. Poznaj świat mediów i specyfikę pracy dziennikarzy. Sprawdź skuteczne sposoby współpracy z mediami.

Po co organizacji pozarządowej PR

Czy w Waszej organizacji macie osobę odpowiedzialną za PR? Nie? Sprawdźcie na czym polega budowanie wizerunku NGO i w jaki sposób informować otoczenie o Waszych działaniach.

Public relations (PR) w organizacji pozarządowej

Jak organizacja pozarządowa współpracuje z mediami

Dzięki mediom możecie dużo zyskać, możecie też stracić. Kontakt z mediami jest ważnym elementem polityki informacyjnej organizacji pozarządowej. Sprawdźcie jak nie dać się zjeść mediom.

Zasady współpracy organizacji pozarządowych z mediami

Jak stworzyć i do czego wykorzystać komunikat / informację prasową

Od czego zacząć współpracę z mediami? Napiszcie komunikat prasowy. Podpowiadamy: Kiedy i jak napisać komunikat prasowy? Do kogo wysłać? Jak zbierać kontakty do dziennikarzy? Jak zwiększyć szansę na publikację?

Komunikat, informacja prasowa

News, wywiad

Kiedy wzbudzimy już zainteresowanie dziennikarzy, może się zdarzyć, że poproszą nas o wywiad. Żeby nasz organizacja zyskała, musimy się do takiego wywiadu przygotować. Zobacz też jak samemu wejść w rolę dziennikarza i przygotuj newsa!

Jak napisać newsa, jak się przygotować do wywiadu

Konferencja prasowa

Tu my jesteśmy organizatorem przedsięwzięcia i panujemy nad przekazem. Zobacz co organizacja pozarządowa może zyskać zapraszając zainteresowanych na konferencję prasową.

Konferencja prasowa

NGO zabiega o patronat medialny

To jeszcze jeden sposób na zwrócenie uwagi na wybrane działania naszej organizacji. Ubiegając się o patronaty mediów przygotujmy ofertę patronacką - przekonajmy o korzyściach, które odniesie nasz patron.

Patronat medialny

Prawo prasowe i pokrewne

Przed rozpoczęciem współpracy z mediami, warto zapoznać się z podstawowymi pojęciami prawa prasowego.

Co warto wiedzieć o prawie prasowym - podstawowe pojęcia